Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Dorëhiqet këshilltari i BDI në Ohër, Nefi Useini

Zhurnal Ads

Ohër, 28 nëntor – Këshilltari i BDI-së në Komunën e Ohrit, Nefi Useini ka dhënë dorëheqje nga funksioni që e mbajti nga viti 2017.

Kryetarja e Këshillit të Komunës Zhivka Angelloska sqaroi se në pajtim me Rregulloren dorëheqjen duhet ta shqyrtojë Komisioni për Verifikim, Zgjedhje dhe Emërime, pas çfarë në seancën e ardhshme të caktuar për të premten, Këshilli duhet ta konstatojë të njëjtën, pas çfarë duhet të zbatohet procedura për verifikim të mandatit të anëtarit të ri të Këshillit.

Kundër biznesmenit Nefi Useini i cili ka kompani ndërtimore në Ohër udhëhiqet procedurë penale para Gjykatës Themelore në Ohër për vepër të kryer “dhunë”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bllokohet rruga kryesore në Gjorçe Petrov kundër ndërtimit të disa ndërtesave

T E

Dokumentar: Çfarë është NATO?

Z H

Policia po procedon ankesat e yllit të filmit “Toka e Mjaltë”, Hatixhe Muratova

T E

Stadiumi i F.C Shkupi me sistem të ri për ujitje dhe rregullim të terrenit, njofton Ganiu

E.E.

Pas infektimit të Jahoskit, Xhaferi fton në konsulta Karaxhovskin: Si do të zhvillohet puna e Parlamentit?

T E

Anketa Zhurnal: “A mendoni se ardhja e Grubit në Ekzekutiv, po përçahet BDI-ja?”, 482 mendojnë “PO”, ndërsa 46 “JO”

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...