Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Dorëhiqet për arsye personale sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – VMRO-DPMNE do të zgjedh sekretar të ri të partisë pasi Igor Janushev, ka dorëzuar dorëheqje nga ky post për arsye personale. Kryetari i partisë Hristijan Mockovski, pas mbledhjes së Kryesisë Qendrore të Partisë deklaroi se së shpejti do të zgjedhin sekretar të ri të përgjithshëm por pa përmendur emra konkrete se kush mund të jetë. Ai po ashtu tha se do të zgjedhin edhe kryetare të re të Forumit të Gruas dhe forumit të Veteranëve të partisë.

Sot VMRO-DPMNE ka zgjedhur edhe disa anëtar të ri të Kryesisë ekzekutive të partisë.

Mickovski shtoi se do të vazhdojnë të përballen me pushtetin i cili sipas tij është mafioz dhe nuk sjell asnjë reformë në gjyqësor, drejtësi, ekonomi, shëndetësi dhe arsim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shpalljen zgjedhjet në BFI

E.E.

Zaev – Hollshtajn: Qeveria e re tashmë po tregon efikasitet dhe përkushtim ndaj prioriteteve shtetërore dhe qytetare

T E

Inskenoi kidnapimin për të përfituar mijëra euro nga babai,arrestohet 29 vjeçari nga Berova

T E

Sot u shpall “shkencëtar i vitit”, por para dy viteve ministri i BDl-së e largoi nga puna

R ZH

VMRO-DPMNE: Zaev me paratë e popullit shpërndan tenderë për të afërmit e tij

Z H

UT dhe Agjencia e Sigurisë Kombëtare nënshkruan memorandum bashkëpunimi

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...