Dorëzohet interpelancë ndaj Talat Xhaferit

Shkup, 5 korrik – Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është dorëzuar interpelancë ndaj kryeparlamentarit, Talat Xhaferi,

 

Interpelanca e parashtruar nga deputeti i Levicës, Dimitar Apasiev dhe deputetja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska Davkova ka tri arsye:

– Xhaferi në Parlamentin Evropian mbajti fjalim vetëm në gjuhën shqiptar,
– Mënyra e zbatimit të gjuhës shqipe dhe
– Mënyra e votimit të deputetëve në Kuvend.

Related posts

Xhevdet Hajredini pohon se Grubi ka “bomba” për Ahmetin dhe gjithë funksionarët e BDI-së

Redaksia

Sot pritet të arrijë grupi i parë i afganëve në Maqedoni

D V

Ballkani Perëndimor prej sot pa roaming

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com