Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Dorëzohet Sasho Mijallkov, para pak çastesh është paraqitur para prokurorisë

Shkup, 23 shkurt, Zhurnal.mk – Para pak çastesh Sasho Mijallkov është paraqitur para prokurorisë. Ai theksoi se ka qenë me temperaturë mbi 40 grad dhe se ka simptoma të Covid-19.

“Unë nuk kam qëllim për të ikur, kam ardhur që ta marr vendimin për burg shtëpiak”, tha mes tjerash ish shefi i DSK-së Sasho Mijallkov.

Edhe Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, njoftoi që në Prokurorinë themelore publike është dorëzuar Sasho Mijallkov për arrest shtëpiak, transmeton Zhurnal.mk.

24 ексклузивно видео: Сашо Мијалков се пријави да си го земе решението за притвор

24 ексклузивно видео: Сашо Мијалков се пријави да си го земе решението за притвор

Posted by Телевизија 24 on Tuesday, February 23, 2021

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...