Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Dortmund konfirmon se kishte marrëveshje me Man Utd për Sanchon

Drejtori ekzekutiv i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, ka konfirmuar se klubi gjerman ka pasur marrëveshje me Manchester United për transferimin e Jadon Sancho në “Old Trafford”.

Borussia Dortmund dhe Manchester United kishin arritur marrëveshje paraprake për transferimin e Jadon Sancho, këtë e konfirmoi edhe Drejtori ekzekutiv i Dortmund, Hans-Joachim Watzke.

Siç raporton gazetari italian, Fabrizio Romano, Watzke konfirmoi se Sancho ishte gati të transferohej në Manchester dhe kishte marrëveshje personale me “The Red Devils” më herët gjatë verës.

Por theksohet se Sancho nuk do shkojë gjëkundi në janar, dhe si duket marrëveshja mbi 100 milionë është larg për tu arritur, sidomos pas situatës ekonomike të krijuar nga pandemia COVID-19.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...