Dosjen “184” dështon sërish seanca në Gjykatën e Dibrës

Gjykata e Dibrës nuk ka arritur të dalë me vendim as në seancën e sotme të zhvilluar ndaj dy të akuzuarve të dosjes “184” për shit-blerje të votave në zgjedhjet e pjesshme lokale të vitit 2016, Drini Gjeci e Nuri Meda.

 

Këta të fundit kanë kërkuar gjykim të shkurtuar, ndërsa prokuroria ka dhënë pretencën me nga 2.5 vite burg.

Të dy të akuzuarit u paraqitën në gjykatë rreth orës 13 e 30 minuta të kësaj të enjteje, por munguan avokatët e tyre.

Në mungesë të mbrojtjes, është vendosur që seanca e radhës ndaj tyre të mbahet me datën 8 Shtator, duke qenë se muaji Gusht është muaj pushimesh.

Related posts

Nisen dy avionë të tjerë me afganë drejt Shqipërisë. Ja kur mbërrijnë dhe ku do strehohen

D V

SPAK i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

D V

COVID 19/ 37 raste të reja dhe asnjë humbje jete në vend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com