Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dr Senera sukses edhe në Kosovë, shqiptarët kudo e duan punën e saj…

Botox eshte nje lloj i procedures kozmetike ku poshte lekures krijohen injeksione te nje neurotoksine speciale – nje preparat qe ka nje baze natyrore, qellimi i se ciles eshte te paralizoj lidhjet nervore, gje qe çon ne relaksimin e muskujve dhe zbutjen e rrudhave. Perberesi aktiv quhet toksine botulinum (nga emri i baktereve që e prodhojnë ate), pra emri i procedurës “botox”! Injeksionet e botoksit zvogelojne rrudhat e shkaktuara nga hiperfunksionimi i muskujve. Prandaj, vetem specialisteve te kualifikuar mund t’u besohet procedura e Botox.

Persa i perket nderhyrjeve intime apo trajtimeve te botox Dr. Senera Hoxha eshte e nder te parat qe po i menaxhon ne Shqiperi.  Nje emer shume i kerkuar per momentin, e cila po korr sukses brenda dhe jashte shqiperise. Bashkepunimi me kliniken ‘Vip Line Kosovo” rezultoi i frytshem duke qene se Dr. Senera ishte ne Kosove per disa dite me rradhe , per ta zhvilluar kete profesion edhe me gjere ne saje te bashkepunimit me profesioniste te kesaj fushe. 

Gjitashtu eshte vertetuar nga kërkimet mjekesore, nese perdoret ne menyre korrekte, ndihmon ne ruajtjen e bukurise dhe rinise pa cenuar shendetin.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...