Drama “Të mallkuarit”, premiera e parë e Teatrit të Tetovës për vitin 2021

Shkup, 15 korrik – Aktorët e Teatrit të Tetovës sonte do ta kenë premierën e parë për vitin 2021 të dramës “Të mallkuarit”. Shfaqja do të realizohet me fillim nga ora 20:00 në sallën e madhe të Qendrës për kulturë “Iljo Anteski-Smok” në Tetovë.

 

“Autore e tekstit është Olsa Poshka, ndërsa regjisor është Gent Çajani. Rolet kryesore i interpretojnë Altrim Mamuti, Blerim Ismani, Ermal Çanga, Burhan Amiti, Muzafer Etemi, Bekim Jahiu, Sami Mustafa, Jetmir Arifi, Arta Zejneli dhe Shpresa Hashimi”, informojnë nga Teatri i Tetovës.

Skenografia dhe kostumet janë të Medina Hoxhës. Reprizë do të ketë nesër më 16 korrik, po ashtu në ora 20:00

Related posts

Çka i ofron pushteti serb, publikut në fushën e filmit?!

D V

Mbahet paneli i PriFest

Redaksia

Medalja e Paqes dhe Pajtimit “Anton Çetta”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com