Dramë në “Bit Pazar” mes policëve dhe një personi të armatosur

Shkup, 8 Tetor – Dramë e vërtetë është zhvilluar dje në rrugën “Çellopek” në Bit Pazar. Pasi 34 vje;ari me iniciale V.K. ka kryer vjedhje në një shitore duke e kërcënuar pronarin me armë, në vendin e ngjarjes kanë arritur policia. MIrëpo V.K. nuk a dashur të dorëzohet dhe revolen e ka drejtuar drejt policëve, të cilët falë intervenimit të suksesshëm kanë arritur ta arrestojnë, transmeton Zhurnal.

 

Ai është dërguar në stacion policor dhe pas dokuentimit të plotë të rastit do të ngritet padi penale sipas Nenit 237 të Kodit Penal.

Related posts

Zaev realizoi takim me drejtorin e “Egzit” dhe me investitorët amerikan nga industria me kanabis mjekësor

D V

Analizë: Pesha e elektoratit shqiptar te partitë maqedonase dëshmohet me rezultatet e zgjedhjeve

Z H

Kovid 19 RMV/ 22 humbje jete,491 raste të reja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More