Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Dramë në Strumicë: Nga spitali vidhet një i vdekur nga Covid

Shkup, 21 shtator – Zhurnal.mk – Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një dramë e vërtetë në spitalin e Strumicës, informon Zhurnal.

Një grupë e njerëzve nga Strumica, kanë vjedhur trupin e një të vdekuri në Klinikën Infektive.

Ngjarja ka ndodhur shumë shpejtë pasi i sëmuri ishte pranuar në ambulantë në gjendje të rëndë. Mëngjesin e sotëm në ora 9, vajza dhe bashkëshortja e të vdekurit e kanë sjellur atë në gjendje të rëndë. Bëhet fjalë për një 49 vjeçar, i cili sapo është pranuar për kohë të shkurtër ka vdekur. Vetëm disa minuta më vonë, një grupë e njerëzve e kanë marë të vdekurin me gjithë shtratin dhe e kanë dërguar deri tek furgoni i tyre privat.

Policia po punon për zbardhje të plotë të rastit.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Lajçak: Shkupi ka përmbushur detyrimet, është radha e Brukselit

R Zh

Agjenda kryeministrit Zaev: Takime pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë

R Zh

Digjet një shtëpi në Shkup

R Zh

Arifi: Fillon rekonstruimi i rrugës lokale Tetovë-Bërvenicë

R Zh

Editorial: Sfidat kryesore të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut gjatë vitit 2021

R Zh

Ndërtimi i bulevardit “Bosnjë e Hercegovina” hyn në fazën përfumdimtare

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...