Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Drejtësi për Romët”, sot u protestua në Manastir

Manastir, 26 shtator – Në Manastir sot u zhvillua protestë kundër brutalitetit të policisë pasi një ditë ishte rahur në mënyrë brutale një person nga Manastiri.

Protestuesit brohorisnin “S’ka drejtësi, s’ka paqe” dhe “Drejtësi për Romët”.

Gjatë ditës së djeshme, Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski në një konferencë për shtyp informoi se kallëzimet penale dhe pezullimi ishin ngritur kundër oficerit të policisë, ndërsa një tjetër polic u pezullua, i cili ishte i pranishëm gjatë incidentit.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...