Drejtoresha e Klinikës Infektive: Besojë se spitalet modulare janë të sigurta

Shkup, 12 shtator – Mijëra pacientë të cilët janë mjekuar janë shpëtuar në spitalet modulare. Kështu ka thënë drejtoresha e Klinikës për Sëmundje Infektive, Milena Stevanoviq, në një intervistë për REL, pasi zjarri në Tetovë mori jetën e 14 personave.

 

“Shihni, unë besoj se janë të sigurta. Të gjithë ata kanë pranimin e tyre teknik për pranim dhe dokumentet ndërtuese pa asnjë vërejtje. Ja të flas për spitalin modular i cili ka kapacitet prej 70 shtretërve dhe është bashkuar me Klinikën infektive. Të ju rikujtoj se mijëra pacientë u shpëtuan nga pasqyra e rëndë klinike nga kovidi, nga pasqyra mesatare e rëndë klinike të kovidit dhe ne nuk mund të themi se spitali modular nuk është mënyra për trajtim efikas të pacientëve”, ka thënë Stefanoviq për REL

Related posts

Shtyhet seanca për rastin “Parcelat në Vodno”

Z H

VMRO-DPMNE: Kanë kaluar më shumë se 16 orë, qeveria ende hesht dhe nuk jep asnjë informacion për tragjedinë

N E

Refuzim që të regjistrohen, deri tani nuk është dënuar asnjë qytetarë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com