Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Drejtori ekzekutiv i Tokio 2020 refuzon bisedimet për anulimin e Lojërave Olimpike

Organizata e Tokio 2020 ka refuzuar të anulojë Lojërat Olimpike që janë paraparë të zhvillohen verën e ardhshme.

Këto lojëra duheshin të organizoheshin në verën e kaluar, por u shtynë për një vit shkaku i pandemisë së COVID-19.

Mirëpo, drejtori ekzekutiv i Tokio-s, Toshiro Muto tha se informacionet janë false dhe Lojërat Olimpike nuk do shtyhen.

“Kur këto informacione dalin në dritë, shumë njerëz ndihen të shqetësuar. Dua të them se ne nuk mendojmë kështu dhe këto artikuj janë gabim”, tha ai.

Ndërkohë, në sondazhin e fundit ka rezultuar që 35.3 për qind kanë kërkuar anulimin, derisa 44.8 për qind preferojnë shtyrjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020.

Postime të ngjashme

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

Zyrtarët e Real Madridit festojnë çdo paraqitje të mirë të Gareth Bale te Tottenhami

Z H

Arrestohet ish presidenti i Barcelonës, Bartomeu

Z H

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...