Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Drejtori Halili: Modernizojmë dhe digjitalizojmë qendrën e NP Hekurudhat – Infrastruktura

Shkup, 23 shtator – Vazhdon modernizimi dhe digjitalizimi i NP Hekurudhat – Infrastruktura- bën të ditur Drejtori i kësaj ndërmarrje  Festim Halili.

Në postimine tij Halili shkruan: Një fjalë e urtë thotë: edhe nëse je në binarët e drejt, mos ri me një vend, por lëviz e zhvillo, sepse të merr treni përpara.

Modernizojmë dhe digjitalizojmë qendrën e NP Hekurudhat – Infrastruktura:  Instalojmë pajisje të reja për monitorim dhe menaxhim të komunikacionit nga largësia, në korridorin 10. Sistem të ri për telefoni IP, rekordim dhe siguri të dhënash.  

Sistem të ri të informacionit për udhëtarët, që në kohë reale do të tregojë arritjet e trenave, që do jenë të ndërlidhura me teknologjitë e trakimit me GPS.  Të udhëtojmë me tren, për të mbrojtur ambientin dhe përjetojmë magjinë e udhëtimit-thotë Halili.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...