Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Drejtori i OBSH-së për Evropë: Nesër vijnë vaksinat e para në Kosovë

Kjo është konfirmuar nga drejtori i OBSH-së për Evropë, Hans Kluge.

Ky i fundit në një postim në Tëitter teksa ka njoftuar për arritjen e vaksinave në Bosnjë, është pyetur nga një person se kur pritet që të njëjtat të arrijnë edhe në Kosovë.

Kluge është përgjigjur shkurt, “nesër”.

Vaksinat që prite të vijnë nesër në Kosovë janë siguruar nga COVAX.

Postime të ngjashme

Protestojnë infermierët të punësuar për nevoja të pandemisë, nuk u vazhdohet kontrata

Bekim Laçi

Kosovarët janë populli më bamirës në Ballkan dhe ndër 10 popujt më bujar në botë

Zekirija Haxhiu

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...