Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Drejtori Memedi nis asfaltimin e rrugëve në komunën e Dollnenit

Dollnen, 24 tetor – Drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memeti së bashku me kryetarin e Komunës së Dollnenit, Xhemil Qamili kanë qenë në terren për të ndjekur punimet rreth asfaltimit të rrugëve në këtë komunë të rëndësishme për shqiptarët.

Memeti me këtë rast është shprehur se punimet do të vazhdojnë edhe gjatë vikendit për të realizuar në kohë këtë investim të rëndësishëm infrastrukturor. Kryetari i Dollnenit e falemenderoi drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë” për angazhimin në ketë rajon.

Bekim Memeti në anën tjetër premtoi se së bashku me kryetarin e komunës do jemi në koordinim që në vitin që vjen të jenë shumë rrugë të përfunduara dhe projekte të tjera në këtë drejtim.

Memeti tha se do të punohet edhe uikendeve për të shfrytëzuar kohën e mirë pasi e kemi parasyshë se do hymë në periudhën e dimrit.

Postime të ngjashme

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrjen e regjistrimit

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...