Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Drejtpërdrejt: Kolonë kilometërshe në kufirin Bllacë-Han i Elezit (video)

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – Kolona me kilometra nga veturat janë vërejtur pasditën e sotme në vendkalimin kufitar Bllacë, informon Zhurnal.

Kjo pason pasi nga sot qytetarët e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në dy vendet duke mos qenë të detyruar të dëshmojnë se kanë bërë test negativ.

Ndryshe Qeveria dje njoftoi se në përputhje me përkeqësimin e gjendjes me kovid në rajon dhe numrin e rritur të rasteve pozitive, hyrja e qytetarëve tanë në Serbi, Mal të zi dhe Bosnje prap se prap nuk do të lejohet pa treguar test PCR negativ.//Zhurnal.mk

http://www.roads.org.mk/315/video-kameri

Postime të ngjashme

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

Afera me vaksinat kineze/ Ivanovska për Zhurnal: Ende po mbledhim informacione

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...