Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Drilon Lleshi zgjidhet kryetar i Federatës së Kajakut në Maqedoninë e Veriut

Diber, 11 tetor – Sot në qytetatin e Dibrës, Federata e Kajakut në RMV mbajti kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor, në të cilin zgjodhën kryetarin e ri dhe organet udhëheqëse të federatës.

Pjesëmarrës në kuvend ishin 12 delegatë që përfaqësonin 8 klube të kajakut nga i gjithë territori i Maqedonisë së Veriut, të cilët unanimisht, me 12 vota pro, për kryetar të Federates zgjodhën kandidatin e vetëm për kryetar, z.Drilon Lleshin.

Pas zgjedhjes, z.Lleshi falënderoi të gjithë kuvendarët dhe klubet pjesëmarrëse në kuvend për besimin e dhënë, i cili besim, sipas Lleshit, sa privilegj, më shumë është përgjegjësi përpara gjithë dashamirësve të kajakut, për të vazhduar me përgjegjësi dhe përkushtim në avancimin e mëtejshëm të këtij sporti, në arenën kombëtare e ndërkombëtare.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...