Shqipëri

Dritan Abazoviq: Ulqinit nuk i nevojitet përmendore e Skënderbeut, nëna dhe babai i tij kanë qenë serbë

Zhurnal Ads

Në një intervistë për mediumet malazeze, shqiptari Dritan Abazoviq i cili me katër deputetët e fituar me partinë URA është bë vendimtar për formimin e qeverisë malazeze, ka vlerësuar se Ulqinit nuk i nevojitet përmendore e Skënderbeut.

Abazoviq në këtë intervistë thotë se Skenderbeu është figurë “militare”, duke insistuar se në Ulqin nevojiten figura paqësore.

Abazoviq poashtu shpreh mendimin se prindërit e Skënderbeut nuk kanë qenë shqiptarë, por serbë.

Intervistën e tij në gjuhën serbe mund ta përcillni në videon më poshtë:

Postime të ngjashme

“IGJEUM ka regjistruar 15 sekonda të tërmetit të 26 nëntorit”, KLSH publikon raportin: Investimet në nivel të ulët, nuk ka strukturë teknologjie

admin

DW: Shqiptarët të tretët në trafikun e drogës në Gjermani. Krimi i organizuar nga Shqipëria dhe Kosova në rritje

S.B.

“Erdha e sëmurë, dola vetë”, e moshuara mposht Covid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...