Driton Kuka: Xhudo gjithmonë për Kosovën, Ishte një ditë e shkëlqyeshme për Erzën

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka është ndarë i lumtur me arritjen e xhudistes, Erza Muminoviq, që fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror për junior.

Ai ka thënë se në ndeshjen gjysmëfinale ku pësoi humbje shkaku i dënimeve, përballja është dashur të vazhdojë, por gjyqtari vendosi.

Më poshtë reagimi i Driton Kukajt në faqen e tij në ‘Faceboook’, ku e ka cekur se në Itali me xhudistet e reja ndodhet trajneri Fatos Tabaku.

“Xhudo gjithmonë për Kosovën! Erza e bronztë në Kampionatin Botëror U21! Ishte një ditë e shkëlqyeshme për Erzen, medalja e saj e parë Botërore”.

Xhudo gjithmonë për Kosoven!Erza e bronztë nê Kampionatin Botëror U21!Ishte një ditë e shkelqyeshme për Erzen,medalja…

Posted by Driton Toni Kuka on Wednesday, October 6, 2021

Related posts

UEFA e nderon Canën, ish-kapiteni i Shqipërisë do të tërheq shortin për fazën e grupeve në Ligën e Konferencës

D V

Vajza që nuk ndalet asnjëherë, tani pret suksese edhe në MuayThai

A.S.

White, Xhaka dhe Odegaard – ky është formacioni që ka ëndërruar Arteta pasi shpenzoi 170 milionë euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More