Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Drogë, armë dhe mijëra euro, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Në Spanjë, policia e Malagës ka goditur një rrjet të trafikimit të drogës, duke vënë në pranga pesë shqiptarë dhe një spanjoll.

Në kuadër të një operacioni të koduar “Limit” u sekuestruan 165 kilogramë marijuanë, 185 kilogramë hashash, dy pistoleta, një makinë e vjedhur, një kamion, një rimorkio frigoriferike me fund të dyfishtë, 5.350 euro si dhe dokumente të falsifikuara.

Katër nga të arrestuarit u kapën në flagrancë në magazinë teksa po fusnin drogën në pjesën e poshtme në fundin e dyfishtë të rimorkios frigoriferike. Dy të tjerët u kapën në hyrje të godinës që e kishin kthyer në plantacion droge. /e.a/noa.al/

Postime të ngjashme

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

Senatori amerikan nderon imamin shqiptar në Nju Jork

T E

Incident në Klinikën Gjinekologjike, mjeku sulmon infermieren

T E

Kapen rreth 200 kg lëndë narkotike në rajonin e Gjevgjelisë

T E

Covid shuan familjen Cara, ndërron jetën babai, nëna dhe djali i vetëm

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...