Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Drogë nga Shqipëria në Mal të Zi/ Sekuestrohen 222 kg marijuanë në liqenin e Shkodrës. Çfarë thuhet për dy personat e arrestuar

Një sasi prej 222 kilogramë drogë është sekuestruar në liqenin e Shkodrës nga policia e Malit të Zi.

Sipas policisë malazeze, e cila citohet edhe nga mediat në Shqipëri droga po transportohej nga Shqipëria drejt  shtetit fqinj me një varkë.

Ndërkohë në pranga u vunë dy persona me iniciale N.R. dhe M.J.

“Nga kontrolli i mëtejshëm i terrenit pranë anijes, policia lokalizoi dhe arrestoi dy persona me iniciale N.R. dhe M.J. Dyshohet se këta dy persona kishin për qëllim transportimin e narkotikëve në një automjet të gjetur aty pranë. Lënda narkotike dhe dy të arrestuarit u dërguan në Policinë e Podgoricës”, njofton policia malazeze.

Postime të ngjashme

Arrestohet një diler nga Shkupi

S.B.

Një grua u lëndua rëndë në një aksident në Gostivar

S.B.

Aksioni për “Lojërat e fatit”, gjykata merr të pandehur 93 persona

S.B.

Gjobiten 154 vozitës në Shkup, 28 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Arrestohen dy persona në Durrës, në kërkim për mashtrim dhe kultivim narkotikësh

S.B.

Rrëfimi i endacakut: Killeri i Behar Sofisë erdhi mori biçikletën poshtë urës së Lanës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...