Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Drogë nga Spanja në Itali, goditet grupi kriminal, 5 shqiptarë në pranga

Pesë persona me origjinë shqiptare dhe një shtetas spanjoll kanë rënë në prangat e policisë së Spanjës, si pjesëtarë të një organizatë kriminale me qendër në Malaga dhe Granada.

Nisur nga çfarë raporton “La Opinion DE MALAGA”, nëpërmjet kamionëve, organizata transportonte hashash dhe marijuanë nga Spanja në Itali, ku pas një operacioni policor në tre shtëpi dhe në një depo industriale janë kapur 165 kilogramë marijuanë, si dhe 185 kilogramë hashash.

Po kështu, policia sekuestroi edhe dy pistoleta gjysmëautomatike, një automjet që rezulton i vjedhur, një kamion frigoriferik me rimorkio me fund të dyfishtë, një furgon dhe tre vetura.

Hetimet bënë të mundur zbulimin e dy ndërtesave të përdorura si bazë për grumbullimin e drogës, në Colmenar (Málaga) e Granada dhe një bazë të tretë të operacioneve në një depo industriale në Mollina.

Postime të ngjashme

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

“Të mbrojmë votën” – Meta: Nëse do funksiononte SPAK, s’do merrja iniciativa

S.B.

Çomo, pjesë e listës së PS/ Rama: Nxora një sekret të vogël, nuk duhet të mungosh në qeveri. Duam të bëhemi si ty

S.B.

Rama: Pres shumë lajme të mira, ja kur do të nisë vaksinimi masiv në vendin tonë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...