Bota

Droni i ndoqi nga pas/ Momenti kur azerët shpërthejnë autokolonën armene

Pamje të reja janë publikuar në Azerbajxhan na lufta e ashpër që po bëhet mes këtij shteti dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakh.

Edhe pse fuqitë botërore kanë kërkuar një armëpushim mes palëve një gjë e tillë duke ende larg. Lufta e terrenit është transmetuar edhe në media, ku janë vetë ministritë e Mbrojtjes përkatëse që shpërndajnë pamjet nga konflikti i përgjakshëm.

Së fundmi ka qenë ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit që ka shpërndarë pamjet e një sulmi me dron ndaj një autokolone të ushtrisë armene.

Postime të ngjashme

Zbulohen 5 varre masive të tjera në Tarhuna

T E

Turqia do të fillojë përsëri kërkimet në Mesdhe

admin

Stamboll, vdes ish-kryeministri turk, Mesut Yilmaz

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...