Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Droni i ndoqi nga pas/ Momenti kur azerët shpërthejnë autokolonën armene

Pamje të reja janë publikuar në Azerbajxhan na lufta e ashpër që po bëhet mes këtij shteti dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakh.

Edhe pse fuqitë botërore kanë kërkuar një armëpushim mes palëve një gjë e tillë duke ende larg. Lufta e terrenit është transmetuar edhe në media, ku janë vetë ministritë e Mbrojtjes përkatëse që shpërndajnë pamjet nga konflikti i përgjakshëm.

Së fundmi ka qenë ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit që ka shpërndarë pamjet e një sulmi me dron ndaj një autokolone të ushtrisë armene.

Postime të ngjashme

Ushtarët francezë me letër të hapur – paralajmërojnë presidentin Macron se “mbijetesa” e Francës është në rrezik

S.B.

Indonezia dënon sulmet izraelite në Xhaminë Al-Aksa

S.B.

Varianti indian i Covid-19 edhe në Francë

S.B.

Zelandë e Re, 5 të plagosur gjatë një sulmi me thikë në supermarket

S.B.

Gazsjellësi amerikan ende jashtë funksionit, pas sulmit kibernetik

S.B.

Hapja e sezonit turistik dhe kufiri me fqinjët/ Do t’i pranojë Greqia qytetarët e vaksinuar me Sinovac dhe Sputnik? Skenarët që ka në dispozicion qeveria greke

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...