Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit të ri “Argylle” të Matthew Vaughn

Dua Lipa do të bëjë debutimin e saj si aktore në një film të sapo shpallur të quajtur “Argylle” nga regjisori Matthew Vaughn.

 

Sipas The Hollywood Reporter, ajo do të bashkohet me një kast të madh të aktorëve që përfshin: Henry Cavill, Samuel L Jackson, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard dhe John Cena.

Lipa do të ketë gjithashtu këngë të re për titullin dhe rezultatin e filmit.

Dua Lipa (Foto: Twitter)

Filmi do të bazohet në një roman spiun të ardhshëm me të njëjtin emër nga autori Ellie Conway. THR shkruan se filmi do të ndjekë ‘spiunin më të madh në botë Argylle ndërsa ai është kapur në një aventurë globale’.

Xhirimet janë planifikuar të nisin në muajin gusht.

Vaughn ka drejtuar, shkruar dhe prodhuar dy filmat e parë Kingsman, dhe po plotëson po ato role për të tretin që do të dalë pak para Krishtlindjeve 2021. Ai gjithashtu drejtoi, shkroi dhe prodhoi Kick-Ass (2010) dhe X-Men: First Class (2011).

Related posts

Billie Eilish e ka publikuar “Happier Than Ever”: Doja të bëja një album të përjetshëm

D V

Ivanka Trump dhe sheiku i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi e vizituan Shqipërinë në fund të korrikut

D V

As Rama dhe as Veliaj, Dua Lipa pati vizitën më të këndshme nga…

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More