Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Dua Lipa publikon këngën e re “Fever” me artisten belge Angèle

Zhurnal Ads

Ashtu edhe siç kishte paralajmëruar, këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar këngën e saj më të re.

“Fever” mban titullin projekti i saj i ri muzikor, i cili vjen në bashkëpunim me artisten e njohur belge Angèle.

Kënga është një miks mes zhanreve RnB, ‘house’ dhe ‘doubstep’.

Dua Lipa dhe Angèle (Foto: Dua Lipa/YouTube)

“Fever”është publikuar në të gjitha platformat online të muzikës, teksa në kanalin YouTube ndodhet e publikuar pa klip.

Shumë shpejt, dyshja pritet që të lansojnë edhe klipin e kësaj kënge, xhirimet e të cilit janë kryer në Londër.

Dua ka qenë një nga artistet më dominuese sivjet në tregun ndërkombëtar, me plot hite të nxjerra në treg nga albumi i saj i fundit “Future Nostalgia”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Matthew Broderick dhe Sarah Jessica Parker kanë 26 vjet martesë

S.B.

Demi Lovato kujton aktoren Naya Rivera – e cila u mbyt në korrik në Liqenin Piru

S.B.

Kanye West harxhoi 9 milionë dollarë për 60 mijë vota

Z H

Rita Ora në librat shkollorë të gjuhës angleze në Spanjë

S.B.

Dhurata Dora befason me transformimin e radhës, bën flokët ngjyrë lejla

S.B.

Halsey tregon se përse vendosi ta ndryshojë emrin e vërtetë: Ndjeva sikur Ashley nuk meritonte të ishte e famshme

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...