Agjencia Zhurnal.mk

Dua Lipa tregon se kur ishte e vogël kishte frikë nga ngacmimet e djemve kur kthehej nga shkolla në shtëpi

Ajo është një këngëtare shumë e talentuar dhe me shumë hite.

Dua Lipa, 24 vjeçe, ka përplasur së fundmi çështjen e seksizmit në industrinë e muzikës dhe është shprehur e sinqertë për ndikimin e kritikës në internet, në një intervistë të re, shkruan DailyMail.

Krijuesi i hitit “New Rules” u shpreh: “Ekziston një kontroll më pak i yjeve meshkuj të muzikës pop”, dhe gjithashtu pranoi se talljet në rrjetet sociale e bënin atë të ndjehet sikur ajo “nuk ia vlen”.

Duke folur për The Sunday Times, Dua tha: “Kritikat në internet mund t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk jeni mjaft mirë, kështu që unë isha nervoze. U ndjeva si një tokë edukate për urrejtje dhe më ndaloi të isha krenare për arritjet e mia”.

“Në vend që të ndjeja që ishte diçka e mahnitshme, kjo më bëri të ndjeja se nuk ia vlenë… ne duhet të mbrojmë shëndetin tonë mendor”, tha tutje 24-vjeçarja.

“Unë uroj që kompanitë e mediave sociale mund ta bëjnë atë një hapësirë më të sigurt. Është bërë thjesht e padrejtë”, insistoi ylli me origjinë nga Kosova.

Dua shpjegoi se si dëshiron të fillojë një bisedë pabarazinë gjinore, sepse ndjen se problemet fillojnë nga një moshë shumë e re.

Diku tjetër përgjatë intervistës, ajo zbuloi se gjatë rrugës për në shtëpi kur kthehej nga shkolla, i mbante çelësat në grusht nga frika e djemve.

Ajo mendoi: “Ne vazhdimisht ndryshojmë mënyrën se si jemi, kështu që të mos ngacmohemi”.

“Që kur kemi qenë fëmijë na është thënë mënyra se si djemtë veprojnë ndaj nesh është krejt normale”, tha Dua për The Sunday Times.

Lipa ka publikuar së fundmi edhe albumin e saj më të ri “Future Nostalgia”, një javë më herët se sa ishte planifikuar.

Një ditë para se të publikonte të plotë albumin, Dua solli klipin e këngës së nëntë të albumit, “Break my heart”, që është pritur mirë nga fansat e këngëtares.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...