Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Dua Lipa uron Ramazanin: Shpresoj që muaji i shenjtë t’ju sjellë lumturi dhe paqe me bollëk

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, iu ka uruar të gjithë ndjekësve të saj fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Këtë ajo e ka bërë përmes një fotografie të publikuar në InstaStory, ku ka shfaqur një buqetë lulesh, teksa ka shkruar në mbishkrimin e saj një urim të përzemërt.

“Muaji i Ramazanit: Shpresoj që muaji i shenjtë t’ju sjellë lumturi dhe paqe me bollëk për të gjithë ata që po agjërojnë në të gjithë botën”, ka shkruar këngëtarja shqiptare.

Edhe vet Dua përndryshe është me prejardhje nga një familje shqiptare, me përkatësi myslimane.

Artistja Lipa përndryshe së fundmi është rikthyer në Mbretërinë e Bashkuar, pas një qëndrimi disa mujor me të dashurin e saj, Anwar Hadid, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo ndodhet në Londër për performancën e saj të radhës në eventin e ndarjes së çmimeve, Brit Awards 2021.

Në këtë ngjarje, e cila do të mbahet më 11 maj të këtij viti në “The O2 Arena” të Londrës, Dua është nominuar për tri çmime: “Artistja më e mirë e vitit”, “Kënga më e mirë britanike e vitit” për këngën ‘Physical’ dhe “Albumi më i mirë i vitit” për albumin ‘Future Nostaglia’.

Postime të ngjashme

Genta Ismajli me dedikim për të ëmën në Ditën e Nënës: Ti je bota ime, faleminderit për gjithçka që ke bërë

S.B.

Për deklaratën e Feros rreth klikimeve, reagojnë edhe producentët ZzapnChriss: Sa poshtë ke rënë, nuk po të shohim fare

S.B.

Ermal Fejzullahu, Ghetto Geasy dhe Majk të mërkurën sjellin këngën e re

S.B.

Pak javë pas lindjes, Arbenita Ismajli i rikthehet punës dhe duket në formë të mahnitshme

S.B.

Modelja ruse, Ariana Lirey bën tatuazh fytyrën e Don Xhonit

S.B.

Fansat akuzojnë Princin Charles për mospërfshirjen e Meghan Markle në postimin e ditëlindjes së Archie

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...