Agjencia Zhurnal.mk

Dua Lipa uron të ëmën me imazhe nga fëmijëria: Të dua, gëzuar Ditën e Nënës

Data 22 mars në Britaninë e Madhe shënohet si Dita e Nënave.

Siç raportohet, nga shekulli i 16-të në të Dielën e katërt të Kreshmës së Madhe, u festua e Diela e Nënës.

Në këtë ditë, të krishterët anglikanë morën pjesë në katedralen kryesore lokale – kishën amë. Shërbëtorët morën një ditë pushimi dhe patën mundësinë të takoheshin me prindërit e tyre dhe t’u jepnin dhurata të vogla.

Në bazë të kësaj, është zakon të vizitoni nënat me lule dhe dhurata të vogla, ose të paktën t’i uroni ato me një kartolinë.

Një gjë të tillë e ka bërë së fundmi edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, e cila në rrjetet sociale ia ka dedikuar një shkrim emocional nënës së saj, Anesës.

“Nëna ime, drita ime. Gjithmonë na udhëheq dhe na mëson neve me dashuri, ndershmëri dhe mirësi. Të dua. Gëzuar Ditën e Nënës”, ka shkruar ajo krahas imazheve, në të cilat shfaqet nga fëmijëria përkrah të ëmës.

Anesa përndryshe është një mbështetje e madhe e Duas bashkë me bashkëshortin e saj, Dukagjin Lipën.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...