Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dubai mbyll baret dhe klubet

Dubai ka njoftuar se do të mbyllë të gjitha baret dhe pubet në të gjithë muajin shkurt dhe do të kufizojë aktivitetet tjera pas rritjeve të rasteve me koronavirus.

Ky vendim vjen pas festës së Vitit të Ri ku pati vizitorë të shumtë nga e gjithë bota, shkruan LBC.

Po ashtu u urdhërua që restorantet dhe kafenetë të mbyllën në ora 1 të mëngjesit, si dhe u vendosën limite të turmës nëpër kinema, hotele, qendra tregtare dhe destinacione tjera.

Dubai ka raportuar afër 4 mijë raste të koronavirusit për një ditë, kështu duke shkarkuar kreun e agjencisë shëndetësore qeveritare pa asnjë shpjegim.

Postime të ngjashme

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

Turqia evakuon turistët e tronditur nga zjarret në Bodrum

D V

Prokurorët kryesorë amerikanë goditen nga hakerët, dyshohet se janë rus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...