Agjencia Zhurnal.mk

Duel shpejtësie ndërmjet Nissan GT-R dhe Porsche 911 Turbo S

Herë pas here, ne kemi parë Nissan GT-R të përballet me rivalë më të shpejtë, qoftë në një garë të plotë apo edhe të shkurtër. Pavarësisht se si është kjo veturë, apo edhe sa e vjetër është, kjo makinë sportive japoneze është ende një forcë për t’u vlerësuar, madje edhe midis konkurrentëve më të rinj.

E kemi rastin me Porsche 911 Turbo S. Gjenerata Porsche 991 Turbo S është më e re se GT-R, por kjo nuk do të thotë se është më e shpejtë. Apo jo?

Videoja e garave tërheqëse synon t’i përgjigjet kësaj.

Vëmendje, këto dy makina mundësohen nga motorë turbo, me gjashtë cilindra. Ky nuk është një GT-R i zakonshëm, megjithëse – është një tuned, i cili e vendos atë në një avantazh të madh mbi Porsche. Le të shohim këtu numrat për krahasim.

Sipas videos, GT-R ka 690 kuaj fuqi. Kjo është një ‘armë’ mjaft e fuqishme kundër Porsche 911, transmeton Telegrafi.

Sa i përket Porsche 991 Turbo S, kjo makinë ka 572 kuaj fuqi.

Shikoni videon për ta zbuluar se cila nga këto makina e fiton këtë garë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...