Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Dukagjin Pupovci emërohet zëvendësministër i Arsimit

Njohësi i çështjeve të arsimit, Dukagjin Pupovci, është emëruar në postin e zëvendësministrit në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.

Kjo është e ditur nga Qendra për Arsim të Kosovës (KEC), ku Pupovci ka qenë drejtor ekzekutiv.

Emri i Pupovcit ishte përfolur më parë si ministër në MASHT.

Ditë më parë, Pupovci kishte deklaruar se nxënësit që kanë mbajtur mësimin online kanë humbur rreth 20 për qind të vitit shkollor, derisa ata që s’kanë marrë pjesë rreth 40 për qind. Mësimi online sipas tij do ndikojë në rënien e cilësisë së arsimit, për shkak të ndërprerjeve të shumta të procesit mësimor.

 Para këtij emërimi, në Qeverinë Kurti janë caktuar 11 zëvendësministra në ministri në ndryshme.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...