Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Duke nisur nga nesër, Franca në karantinë për të paktën 1 muaj

Zhurnal Ads

Qeveria franceze ka vendosur që duke nisur nga nesër, I gjithë vendi të futet në karantinë për të paktën një muaj.

Sipas mediave vendase, karantina do të jetë më e butë se ajo që kaloi thuajse e gjithë bota në pranverë.

Masa e re e qeverisë vjen pas disa ditësh rekord sa i përket numrit të infektimeve.

Gjatë 24 orëve të fundit, Franca ka regjistruar 33,417 raste të reja infektimi, ndërsa 148 persona u futen në terapi intensive, përcjell Ora News.

Nga nisja e pandemisë, shteti transalpine numëron afro 1.2 milionë infektime dhe mbi 35 mijë viktima.

Kështu, Franca futet mes 5 vendeve më të goditura në botë nga koronavirusi dhe i pari në Europë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Italia pas shumë viktimash prej COVID-19 tani e lufton me sukses virusin

admin

Haiko Maas: Një gjermane në mesin e viktimave të sulmit në Vjenë

T E

Kryeekonomistja e FMN shpallet gruaja e vitit nga “Vogue India”

S.B.

Gjermania dëbon dhjetëra azilkërkues

S.B.

Avioni i EBA-së përdor për herë të parë hapësirën ajrore të Izraelit

admin

Masakër në Porto Riko, automekaniku hap zjarr mbi policinë dhe i shtyp me veturë – humbin jetën tre prej tyre

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...