Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Duket modeste, por kjo shtëpi në Uells fsheh “një pjesë të parajsës” në kopshtin e pasmë të saj – andaj edhe kushton shtrenjtë

Shtëpia e një familje me tri dhoma gjumi në Uellsin e Veriut mund të duket modeste nga jashtë por kopshti i saj “fsheh” një pishinë, vaskë të nxehtë, dhomë sauna dhe bar koktej privat.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për ndërtesën e cila gjithashtu mburret me pamje të pabesueshme të Kalasë Conwy, Grykëderdhjes dhe Maleve Carneddau.

Që nga viti 1812, thuhet se ajo u ndërtua fillimisht për një kapiten lokal të detit dhe ende përmban shumë nga detajet origjinale, duke përfshirë dritaret e brezit dhe një bravë dere të kthyer, “për të mbajtur djallin jashtë”.

Ndërkohë, dy grupe të dyerve çojnë në një zonë me zbukurime me një xhakuzi dhe skarë profesionale, të gjitha në nivele të shumëfishta dhe me pamje nga një pishinë rrethore.

Pas një zhytjeje, pronarët e rinj mund të kënaqen me një qëndrim në bar përpara se të ulen përreth një grope zjarri dhe të shijojnë pamje panoramike.

Pronarët gjithashtu kanë shndërruar njërën nga garazhet dyshe në një palestër.

Shtëpia, e cila përmban një korridor hyrje, sallë pritjeje, kuzhinë, dhomë ngrënie, tri dhoma gjumi dopio dhe banjo familjare, është renditur në treg nga Fletcher & Poole – dhe vlerësohet rreth 450 mijë funte.

E gjendur në qendër të Glan Conwy në brigjet e lumit Conwy, ajo është rreth dy milje nga qyteti mesjetar i murosur i Conwy.

Postime të ngjashme

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

Veprimet e udhëheqësve që e dëmtojnë moralin e vartësve

Dafina Vidishiqi

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Dafina Vidishiqi

Kongresmeni amerikan harron që ka kamerën e ndezur – tregon se nuk kishte pantallona gjatë një takimi virtual

Dafina Vidishiqi

Të jetuarit sipas mënyrës Zen – 5 gjëra që duhet të dini

Lea Muslija

16 shtetet që kanë nisur të përdorin pasaportën COVID për të udhëtuar në BE

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...