Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Dumoshi: Përkundër sfidave, MKRS-ja ka arritur të zbatojë programin qeverisës

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka prezantuar Raportin vjetor të punës, duke thënë se pavarësisht se ky vit ka qenë sfidues MKRS-ja ka arritur të zbatojë programin qeverisës, raporton Ekonomia Online.

“Viti 2020 ka qenë një vit sfidues për të gjithë ne por MKRS-ja ka arritur të zbatojë programin e saj qeverisës falë angazhimit të afërt të të gjithë drejtorëve”, tha ajo.

Tutje, Dumoshi ka falënderuar stafin dhe bashkëpunëtorët për punën e bërë gjatë këtij vitit.

“Kisha kënaqësinë që secilin nga ju te falënderoj për bashkëpunimin e sinqertë gjatë këtij rrugëtimi shumë të rëndë. Ky vit ka shkaktuar dhimbje të madhe me ikjen e shumë njerëzve nga fusha e sportit, gazetarisë e kulturës në përgjithësi”, u shpreh ajo.

Postime të ngjashme

Hoti për dialogun me Serbinë: Njohje reciproke, sovraniteti dhe integriteti i Kosovës të panegociueshme

S.B.

Osmani pas takimit me Lajçakun: Nuk diskutojmë për kufijtë, në dialogun me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

S.B.

46 pacientë me coronavirus në Spitalin e Pejës, 36 në oksigjeno-terapi

S.B.

8,026 raste aktive me coronavirus në Kosovë

S.B.

Lugina e Preshevës, 29 vjet qëkur shqiptarët kërkuan bashkim me Kosovën

S.B.

Osmani pret Lajçakun

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...