Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Durrës/ Arrestohet 39-vjeçari i dënuar më parë në Itali dhe Shqipëri, për drogë

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Arrestohet një 39-vjeçar i dënuar më parë në Itali dhe Shqipëri, për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 11 doza me lëndë narkotike kokainë dhe një sasi parash të përfituara nga shitja e tyre.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, arrestuan në flagrancë shtetasin:

P. A., 39 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë në Shqipëri dhe Itali, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Shërbimet e Policisë, në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës, gjatë kontrollit fizik të këtij shtetasi, në një çantë dore i gjetën dhe i sekuestruan në cilësinë e provës materiale 11 doza me lëndë narkotike e dyshuar si kokainë, një shumë parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike dhe një aparat celular.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Durrës, për veprime të mëtejshme.

Postime të ngjashme

78 vjeçari nga Gostivari ndërron jetë në çajtore

admin

Përmirësohet situata e përmbytjeve, 1900 hektarë tokë ende nën ujë në qarkun e Shkodrës

S.B.

Zgjedhjet/ Sot krerët e partive takim me Presidentin, zbardhen datat e preferuara nga PD e PS

admin

Ia mori qesen me para në Prishtinë, viktima po shkonte në bankë për deponim

admin

Edi Rama vizitë zyrtare në Turqi: Hapim një kapitull të ri bashkëpunimi

S.B.

Zgjedhjet në parti, lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në Tiranë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...