Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Dy aktore kosovare, të shtunën në serialin e HBO-së

Këto dy aktore kosovare, të shtunën në serialin e HBO-së

Dy aktore shqiptare nga Kosova, May-Linda Kosumovic dhe Rozafa Çelaj, do të debutojnë në rrjetin e njohur televiziv “HBO”, në degën në Norvegji, të dielën me serialin “Welcome to Utmark”.

Seriali ka tetë episode dhe skenari i tij është shkruar nga danezi Kim Fupz Aakeson.

“Welcome to Utmark” nis si një film uestern, e kthehet në një tragjedi komike përmes vëllezërve Coen dhe përfundon si një elegji për botën nordike. Bëhet fjalë për një fshat në veri të Norvegjisë i cili ka ngecur prapa në kohë.

Në rolet kryesorë janë dy fermerë që përfaqësojnë ideologji e botë krejtësisht të ndryshme.

Ndërkohë të dyja aktoret kanë shpërndarë në ‘Facebook’ trailerin e serialit duke u shprehur të lumtura që do të debutojnë në rrjetin e njohur televiziv./abcnews.al

Postime të ngjashme

Smithsonian rihap tetë nga muzetë e famshëm

S.B.

Monumenti i rëndësishëm i kulturës sonë kombëtare

S.B.

Jean-Michel Basquiat artisti i parë me dy vepra në ankand

S.B.

Rikthehet muzika në La Scala

S.B.

Albert Z. Zholi: “Melodia e jetës” vëllimi me drithërime poetike i Lumnie Hotit

S.B.

Filmi i Blerta Bashollit, “Zgjoi” do të shfaqet në rrjete kinemash në tri kontinente

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...