Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Dy anije mezi e largojnë një balenë të madhe nga porti italian

Një balenë masive është tërhequr nga dy anije larg portit të Sorrentos.

Zona e Italisë së Jugut zakonisht është e njohur për rrugicat dhe kafenetë e saj romantike në Piazza Tasso, raporton metro.co.uk.

Sot, po tërhiqte vëmendjen rreth një operacioni i të pazakontë në Gjirin e Napolit. Rojet bregdetare italiane kanë filluar hetimet për të përcaktuar se si ngordhi balena.

Ata ndanë fotografi që tregojnë se si kafsha bëri që anijet në port të dukeshin të vogla për krahasim.

Duket se është një nga ekzemplarët më të mëdhenj të identifikuar ndonjëherë në Mesdhe.

Postime të ngjashme

Kina do ta bëjë “një vijë ndarëse” në majë të Everestit

S.B.

Erërat që frynin me shpejtësi mbi 150 km/h shkulën panelet e xhamit që shërbenin si dysheme në urën 300 metra të lartë, turisti kinez mbetet i varur në rrethojën mbrojtëse

S.B.

Në mes të ditës, dy burra sulmojnë njëri-tjetrin me hanxhar në Angli – ndërsa dëshmitarët ulërinin të tmerruar

S.B.

Rekruti amerikan me çdo kusht dëshironte të shkonte në shtëpi, “rrëmbeu” autobusin e shkollës me nxënës – por u arrestuar nga policia

S.B.

50 vjeçarja pretendon se është rrëmbyer nga alienët, thotë se ka dhe fakte

S.B.

Analisti sportiv turk thyen me çekiç frigoriferin në emision

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...