Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dy këmbësorë marrin lëndime të rrënda rrënda pasi u përplasën nga vetura

Në datën 21.10.2020 në orën 05.30 është denoncuar se në Shkup në bul. “Aleksandar Makedoniski”, automjeti i udhëtimit “Shkoda”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga M.S.(32) ka goditur këmbësorin T.B(54) nga Shkupi. Në aksident, këmbësori ka marrë lëndime të rrënda trupore, të konstatuara në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”. Është kryer inspektim në vendin e aksidentit nga ekipi inspektues i SPB-Shkup.

Në datën 20.10.2020 në orën 11.35 është denoncuar se në Shkup, në udhëkryqin nga rr. “Krushevska Republika” dhe bul. “Kuzman Josifoski Pitu”, automjeti i udhëtimit “Ford Mondeo”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga I.R.(44) nga Shkupi, ka goditur këmbësorin E.B.(59) nga Prilepi. Në aksident lëndime të rrënda trupore ka marrë E.B., të konstatuara në Spitalin e përgjithshëm “Sh.Naum Ohridski”. Është kryer inspektim në vendin e aksidentit nga ekipi inspektues i SPB-Shkup.

Postime të ngjashme

Të shtëna me armë zjarri në Mamurras, plagoset 60-vjeçari

S.B.

Arrestohen dy persona lidhur me rastin “Dhoma publike”

D J

Arrestohet 37-vjeçari nga Treboshi, ia drejtoi armën një banorit nga Tetova

S.B.

Prej 20 vitesh në burg për vrasje, vetëvaret në qeli i burgosuri në Peqin (EMRI)

S.B.

Shpërndanë dokumente të testit anti-COVID, arrestohen të dyshuarit

S.B.

Gjendet një person pa shenja jete në Prizren

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...