Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dy milionë australianë në izolim për shkak të një rasti të ri me COVID-19

Autoritetet urdhëruan një bllokim pesë-ditor pasi një roje sigurie në një hotel ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rreth 2 milionë australianë filluan ditën e tyre të parë të plotë të një izolimi të rreptë të koronavirusit të hënën pas zbulimit të një rasti në komunitetin në Perth, kryeqyteti i shtetit të Australisë Perëndimore, por asnjë rast i ri nuk është gjetur më pas, raporton Reuters.

Autoritetet urdhëruan një bllokim pesë-ditor pasi një roje sigurie në një hotel që përdoret për të karantinuar njerëzit që ktheheshin nga jashtë u zbulua se ishte prekur nga virusi.

Qeveria e shtetit tha se 66 njerëz janë konsideruar kontakte të ngushta të rojes së paidentifikuar dhe askush nga ata që janë testuar tashmë nuk janë infektuar.

Testet për pjesën tjetër të kontakteve të ngushta pritej të përfundonin të hënën, tha Kryeministri i shtetit Mark McGowan. 

Postime të ngjashme

Atletja bjelloruse konsiderohet e sigurt në Tokio, vendet e BE-së i ofrojnë viza

D V

Shpëtohen 700 migrantë që tentuan të kalojnë Mesdheun

D V

Gjermanët protestojnë kundër kufizimeve për koronavirus

D V

Gjenerali që mori pushtetin në Mianmar thotë se gjendja emergjente mund të zgjasë deri në vitin 2023

D V

Irani mohon se e ka sulmuar cisternën e naftës

D V

Shumica e zjarreve në Turqi janë “nën kontroll”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...