Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Dy në spital dhe pesë të tjerë në pranga pas një konflikti në Sllatinë të Epërme të Vitisë

Shtatë persona janë përfshirë në një përleshje fizike që ka ndodhur në fshatin Sllatinë e Epërme e Vitisë.

Dy nga ta kanë pësuar lëndime më të rënda trupore për çfarë janë duke u trajtuar në spital – njëri në QKUK, kurse tjetri në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit, njofton Klan Kosova.

Ndërkaq pesë të tjerët të përfshirë në rrahjen që nisi në një pikë derivatesh të naftës, janë arrestuar nga policia.

Klan Kosova merr vesh se bëhet fjalë për pjesëtarë të dy familjeve, të cilat nuk kanë pasur ndonjë problem në të kaluarën.

Lidhur me ngjarjen ende nuk ka një version zyrtar të autoriteteve, përveç se kanë thënë se janë duke e hetuar atë çfarë ka ngjarë.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

Abdixhiku takoi ambasadorin Minxhozi, diskutojnë për thellim të bashkëpunimit mes dy vendeve

S.B.

Blerta Deliu: Dje ishte një ditë turpi për Kosovën, shkaku i Donika Gërvalles

S.B.

Gazi lotsjellës në Kuvend, deputetët deklarohen të pafajshëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...