Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Dy prej fëmijëve të kthyer nga Siria, janë të Lavdrim Muhaxherit”

Zhurnal Ads

Dy fëmijët e vegjël të lindur në Siri, të cilët u kthyen dje në Shqipëri me nënën e tyre Floresha Rasha, janë fëmijët e Lavdrim Muhaxherit.

Kështu ka deklaruar në emisionin “Opinion” gazetarja Fatjona Mejdini, referuar një liste me emra shkruar me dorë, në të cilën rezulton se dy fëmijët e vegjël të Floreshës, janë fëmijët e terroristit të ISIS-it, i vrarë disa vite më parë në Siri.

Floresha Rasha u largua më 16 janar 2013 me bashkëshortin dhe djalin e mitur, përmes Stambollit. Në vitin 2014 Diamant Rasha u ekzekutua me snajper, ndërkohë që pas vdekjes së tij, si dhe sipas një interviste të babait të Diamantit ajo krijoi një tjetër raport brenda kampit, nga i cili erdhën në jetë dy fëmijët e tjerë./Opinion.al

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çmendet media e Beogradit: “Serbia do të përpi Kosovën dhe Shqipërinë”

admin

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha: Çfarë më tha në zyrë militanti i tronditur

admin

Të hënën nis mësimi në Shqipëri

admin

Krijohet KQZ-ja e re, Kryekomisioneri Shtetëror zgjidhet Ilirjan Celibashi

admin

Pakti detar, Rama: Marrëveshja nuk kalon pa Presidentin, Meta ja fut kot!

admin

Rama pas mbledhjes së PS: E turpshme që kemi në zyrën e Presidentit një njeri që ka dalë nga shinat

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...