Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Dy prototipa të ndryshëm të iPhone kalojnë kontrollet e para të cilësisë

Furnizuesi Foxconn ka testuar disa dizajne për një iPhone të palosshëm. Dy prej tyre kaluan kontrollin e cilësisë.

Prej kohësh është përfolur se Apple po punon në një iPhone të palosshëm. Siç raporton Apple Insider duke iu referuar Money UDN, furnizuesi Foxconn tani ka përfunduar testet fillestare për dizajnin e tillë në fabrikën e saj në Shenzen në emër të Apple, transmeotn Telegrafi. Fokusi i testeve duhet të ketë qenë qëndrueshmëria e mekanizmit të palosjes.

Dy dizajne kalojnë kontrollin e cilësisë

Dy dizajne thuhet se kanë kaluar kontrollin e cilësisë. Njëri është një telefon inteligjent që mund të paloset në mes, i ngjashëm me Samsung Galaxy Z Flip.

Tjetri supozohet të jetë me dy ekrane të lidhura. Si referencë, Apple Insider citon Samsung Galaxy Fold.

Spekulimet rreth tregut fillojnë në 2022

Pas vlerësimeve të mëtejshme, Apple ndoshta do të zgjedhë njërën nga dy variantet. Spekulimet e mëparshme supozuan se Apple do të paraqesë një telefon inteligjent të palosshëm në shtator të vitit 2022.

Postime të ngjashme

Inteligjenca artificiale për reduktimin e mbetjeve ushqimore

S.B.

Raketa e SpaceX ulet, por më pas shpërthen

S.B.

Defekti i Instagramit fsheh pëlqimet nëpër postime të përdoruesve

S.B.

iPhone 13 duhet të ketë bateri më të madhe dhe sensor ultrawide

S.B.

Ëndrra e çdo lojtari, video loja CS-GO ju lejon të provoni thika të shtrenjta dhe më moderne

S.B.

Çfarë është 6G dhe kur do të zbatohet në jetën tonë të përditshme?

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...