Agjencia Zhurnal.mk
Opinion

Dy pyetje të thjeshta që nuk shtrohen janë rrëfimi i këtij vendi

Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi ka shtruar dy pyetje që në këtë kohë nuk po shtrohen e që janë jetike për vendin.

Surroi në një postim në Facebook, ka ngritur çështjen e vaksinave sezonale dhe të atyre anti-COVID, që tashmë në shumë vende janë siguruar.

“Sa vaksina kundër gripit sezonal ka blerë/siguruar Kosova dhe kur pritet të vaksinohen qytetarët? Sa vaksina kundër COVID-19 ka blerë/siguruar Kosova dhe kur pritet të vaksinohen qytetarët? Dy pyetje të thjeshta që nuk shtrohen dhe që, të pashtruara e të papërgjigjura, janë rrëfimi i këtij vendi”, ka thënë Surroi.

Vaksinat kundër gripit sezonal do të duhej tashmë t’u jepeshin qytetarëve, por ato ende nuk janë siguruar, ndërkohë vaksinat anti-COVID ende nuk janë zbuluar, por shumë vende kanë bërë porositë që në momentin kur të zbulohen t’i kenë për qytetarët.

Postime të ngjashme

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare

R Zh

Ballkani dhe kundërthëniet e fuqive të mëdha

R Zh

“TË LUFTOSH SI FEMËR”

Z H

Kush e financon lëvizjen politike dhe kombëtare të shqiptarëve në Maqedoni dhe në trojet tjera etnike nën sundime të huaja?

Z H

Мë shumë varfëri se bamirësi

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...