Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Dy shtetas serb janë privuar nga liria, janë gjetur 62 emigrantë në automjetin transportues “man”

Shkup, 12 qershor 2021 – Dy shtetas serbë u privuan nga liria mbrëmë në ora 23.30 minuta në autostradën A-1, afër tuneleve Javorica, nga nëpunësit policorë nga Stacioni policor për mbikëqyrje kufitare dhe vendkalim kufitar Bogorodicë, së bashku me policë nga Republika e Sllovenisë, pasi në automjetin transportues, me targa të Serbisë u gjetën 62 migrantë.

Nga MPB-ja sot informuan nga liria u privuan H.F. (33) dhe M.F. (37), të dy nga Republika e Serbisë, për shkak të ekzistencës së bazave të dyshimit për kryerjen e një krimi sipas nenit 418 të Kodit penal. 

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...