Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Dy super ndeshje na presin sot në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve rikthehet me dy super derbi, kryesorja Real – Liverpool

Sonte (e martë) do zhvillohen dy super përballje në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Derbi më i ‘zjarrtë’ do jetë mes Real Madridit dhe Liverpoolit, derisa Manchester City e pret Borussia Dortmundin.

Real Madrid synon të bëjë befasinë këtë edicion duke provuar të fitojë Ligën e Kampionëve, ngase siç dihet nuk shihej si favorit dhe është nënvlerësuar në disa situata.

Kurse, Liverpool kërkon ‘hakmarrjen’ e para dy viteve dhe gjithashtu duan trofeun me prestigjiozë në vend për të siguruar pjesëmarrjen edhe edicionin tjetër, ngase nuk dihet nëse do mbesin në top katër.

Nga ana tjetër, Manchester City nuk do ta këtë aq të lehtë ndaj Borussia Dortmundit.

Të dy takimet nisin në ora 21:00.

Postime të ngjashme

Notat e lojtarëve: Republika Çeke 0-1 Anglia, paraqitje e mirë e Grealish

Dafina Vidishiqi

Kroacia fiton ndaj Skocisë dhe siguron pjesëmarrjen në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

Me fitore ndaj Republikës Çeke, Anglia e mbyll fazën grupore si lider

Dafina Vidishiqi

Ka përfunduar Evropiani për Dembele, ai do të operohet dhe do të mungojë së paku tre muaj

Dafina Vidishiqi

Kroacia dhe Skocia po luajnë baras pas 45 minutave të para

Dafina Vidishiqi

Sterling e kalon Anglinë në epërsi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...