Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dy të vdekur dhe 25 të zhdukur nga përmbytjet në kufirin Francë-Itali

Si pasojë e të reshurave të shiut që kanë shkaktuar përmbytje në një pjesë të kufirit ndërmjet Francës dhe Italisë, dy persona kanë humbur jetën dhe 25 të tjerë janë zhdukur.

Stuhia e quajtur Aleks ka shkatërruar disa fshatra përreth qytetit Nice në Riverën Franceze, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Kryebashkiaku i Nice, Christian Estrosi, e ka quajtur këtë si përmbytjen më të madhe për për më shumë se një shekull.

“Rrugët dhe rreth 100 shtëpi janë shkatërruar”, ka thënë ai në kanalin francez të lajmeve BFM.

Postime të ngjashme

Bërthama e Tokës po bëhet më e trashë nga njëra anë, dhe shkencëtarët nuk e dinë pse

Dafina Vidishiqi

Kalon 600,000 numri i viktimave nga Coronavirusi në ShBA

Dafina Vidishiqi

Biden arrin në Gjenevë për takim me Putinin

Dafina Vidishiqi

Të paktën katër viktima dhe katër të plagosur në të shtënat në Çikago

Dafina Vidishiqi

“Takimi Mitsotakis-Erdogan, një hap drejt një vere më të qetë”

Bekim Laçi

Si skenë filmash, grabitësit sulmojnë furgonin e blinduar në mes të Italisë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...