Kosovë

Dy të vdekur dhe 43 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë

Zhurnal Ads

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se të enjten janë konfirmuar edhe 43 persona të infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Rezultatet janë në bazë të 589 mostrave të testuara.

Sipas të dhënave, nga sëmundja kanë vdekur edhe dy pacientë duke e ngritur numrin e të vdekurve në Kosovë në 627.

Në raportin ditor të IKSHPK-së njoftohet se të enjten janë konfirmuar si të shëruar edhe 123 pacientë, ndërsa raste aktive janë 1.359.

Që nga muaji mars në Kosovë janë infektuar gjithsej 15.663 persona. Prej tyre, 13.677 janë shëruar.

Postime të ngjashme

18 kandidatë në garë për drejtor të përgjithshëm të Doganës së Kosovës

admin

Kosnett përgëzon Qeverinë për vendimin rreth pajisjeve 5G

admin

Osmani ka shfuqizuar dekretet për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...