Bota

Dy të vdekur nga përleshjet e migrantëve në Bosnje

Dy persona u vranë, dhjetë u plagosën rëndë dhe tetë më lehtë në përleshjet midis migrantëve në vendbanimin Zhegar në Bihaq, në veriperëndim të Bosnje dhe Hercegovinës.

Lajmin e konfirmoi për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë Alle Shildediq, zëdhënës i policisë në kantonin Una-Sana.

Incidenti ndodhi mbrëmjen e së mërkurës.

“Bëhet fjalë për pakistanezë, që thuhet se i kanë sulmuar afganët. Plagët janë shkaktuar me armë të ftohta”, tha Shildediq për Radion Evropa e Lirë.

Sipas tij, hetimet janë në vazhdim e sipër.

Vlerësohet se aktualisht në Bosnje dhe Hercegovinë ndodhen rreth 8,500 migrantë dhe refugjatë.

Rreth 6,000 prej tyre janë vendosur në shtatë qendra pranimi.

Postime të ngjashme

​OSBE kërkon anulimin e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale në Bjellorusi

T E

Stema shumë shumëngjyrëshe në gjoksin e Bill Gates: A paralajmëron Rendin e ri Botëror?

admin

Javën e ardhshme do të përkeqësohet moti…

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...