Dy viktima dhe 14 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u regjistruan të hënën dy viktima nga koronavirusi, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

 

Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit u konfirmuan edhe 14 raste të reja të të infektuarve.

Rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 1,153 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak u konfirmuan si të shëruar 74 pacientë, ndërsa raste aktive mbeten 1,095, thuhet në raport.

Kosova ka nisur fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në fund të marsit.

Deri të hënën janë dhënë mbi 1.4 milion vaksina.

Mbi 632,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht, me nga dy doza.

Related posts

Deri në fund të vitit do të vaksinohen 60 për qind e qytetarëve, Kollçaku: Përgjigja më e mirë ndaj çdo varianti është vaksinimi

D V

BE: Takimi Kurti-Vuçiq do të zhvillohet në një kohë të përshtatshme

N E

Mesiq: Serbia, as nuk mund ta pushtojë Kosovën me ushtri, as nuk mund t’i imponojë zgjidhje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More